Náš tým

Kapacita naší mateřské školy je 80 dětí.                                deti

Mateřská škola je trojtřídní,děti jsou s ohledem na dispoziční členění školky rozděleny do tříd podle věku,při rozdělení do tříd je samozřejmá komunikace s rodiči, respektována jejich přání, požadavky, přihlíženo je k osobnosti dítěte jednotlivě a celistvě,tak,aby ve"své" třídě bylo spokojené.

3-4 roky:  červená třída BERUŠKY: uč. : Markéta Žaludová, RNDr. Jenny Andresková

adaptace na nové prostředí a osoby,schopnost spolupráce,kooperace a komunikace s dětmi,dospělými,autonomie dítěte v rámci skupiny,velký prostor pro volnou hru a její obohacování,pro pohybové aktivity,prodlužující se chvilky řízených činností a soustředění,rozvíjení samostatnosti ve všech rovinách,získání pocitu bezpečí,důvěry,jistoty,seznamování s hudebním,výtvarným,dramatickým vyjadřováním.

 

4-5 let: žlutá třída SLUNÍČKA: uč. : Hana Preislerová, Adéla Tichá

Řízené a spontánní činnosti jsou v rovnováze, důraz na prostor pro volnou hru a pohybové činnosti.Výtvarné, hudební, dramatické vyjadřování, podpora samostatnosti dítěte, vzdělávací nabídka podle zájmu dětí.

 

5-6 let: zelená třída ŽABIČKY: uč. : Květa Pavlíková, Lucie Zenklová

příprava programu i náročnějších činností, vzdělávací nabídka podle zájmu dětí, prodloužení doby soustředění prostor pro volnou hru a pohybové činnosti, výtvarné, dramatické, hudební vyjadřování, podpora zvídavosti a zájmu o další učení, samostatnost, autonomní vystupování dítěte zároveň s akceptováním zájmů skupiny.

 

V jednotlivých třídách je zpracován podle Šolního vzdělávacího programu vlastní třídní vzdělávací program, který respektuje věkové složení, individuální a věkové potřeby dětí, jejich zájmy, záliby a zaměření třídy. Metod a formy práce jsou také uzpůsobeny složení skupiny, jejím zvláštnostem, pedagogickému stylu učitelky.

Kalendář

<  Září 2020  >
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
212223252627
282930    

Jídelníček

Informace - platby

Mateřská škola BoTa
pracoviště Táborská 19
140 00 Praha 4
tel./fax 241406077

bendlova@mstaborska.cz, mstaborska@volny.cz
www.mstaborska.cz
více v kontaktech a na mapě

Easy Software

Nástěnka

Heyduk, Musil & Strnad s.r.o. | HMS design